Assisi restauracjaDa Angelo Assisi
Restauracja "Da Angelo"

Hotel "Da Angelo" oferuje swoimi klientom restauracje, która znajduje się w tej samej okolicy. Powstała ona jeszcze przed hotelem. Jej działalność, która narodziła się od tak, specjalizuje się w wytwarzaniu produktów własnej roboty.

Po II Wojnie Światowej wraz z rozwojem ekonomicznym i turystycznym wielu ludzi wypytywało się o gospody i restauracje w okolicy. Pewnego dnia jacyś turyści spytali się czy mogą coś zjeść. Zaoferowano im posiłek jaki jadło się na wioskach-skromny, ale dobry i zdrowy. Państwo ci, zostawili dobre wynagrodzenie za spowodowane zakłócenie i dobrą gościnność. Od tego momentu zaczęła się mała działalność restauracji, która z biegiem czasu zaczęła coraz bardziej funkcjonować.

Mała jadalnia przekształciła się w restaurację, która obecnie może gościć 250osób. Z sali restauracyjnej możliwe jest oglądanie i cieszenie się widokiem pięknej panoramy Doliny Assisana.

Podczas kolacji oferowane są posiłki typowe miejscowej kuchni.
Można "zasmakować" pięknych i niezapomnianych zachodów słońca.

Typowe posiłki, zakąski, makaron robiony ręcznie, dania grillowane, dziczyzna, ryby, pizza zrobiona w piecu rozpalanym drewnem, wraz z winami regionalnymi jak i narodowymi. Temu wszystkiemu wartości dodaje nasz wspaniały, otwarty taras, który razem z basenem tworzy jeszcze lepszy nastrój:kolacje na swieżym powietrzu, urodziny, wieczorki muzyczne, itp.

Menu z karty lub turystyczne jest przeznaczone zarówno dla klientów. Którzy pragną skosztować naszych specjalności, jak i dla pielgrzymów, którzy pragną szybki i ekonomiczny posiłek.

TYPOWE PRODUKTY:
Fascynujące produkty typowe dla naszej okolicy to:trufla, grzyby, wina, a także oliwa z oliwek.
Obszar Assisi, na którym uprawiane są nasze oliwki, jest na narodowym poziome DOP
[denominazione di origine protetta- oznaczenie wysokiej jakości], oliwe uzyskuje się tu z
60% z oliwek typu Moraiolo i wytwarza się oliwe typu Leccino i Frantoio.

Nasi klienci podczas zrywania oliwek mogą pomagać w całym tym procesie, a także podczas tłoczenia w naszym laboratorium, aż do momentu gdy... spróbują znaną bruschetta (zapiekany chleb) ze świeżą oliwą z oliwek.

Restauracja "Da Angelo"

Assisi restauracja Da Angelo Assisi